Strona główna  /  Lista porad  /  Ecooking - przepis na zdrową skórę
 
ecooking - przepis na zdrową skórę

Ecooking - przepis na zdrową skórę

Marka przeszła nasze wymagające testy, więc wybrane produkty Ecooking - prawdziwe perełki z oferty - znajdziecie w sklepie.

 

         W Warsztacie Piękna pojawiła się nowa marka kosmetyków clean beauty z duńskim paszportem. Przeszła nasze wymagające testy, więc wybrane produkty Ecooking - prawdziwe perełki z oferty - znajdziecie w sklepie. Poznajcie się.

 

Z życia wzięte…

         Tina Søgaard, założycielka i właścicielka marki przeszła przez poważny kryzys, który odbił się nie tylko na jej psychice i zdrowiu, ale również na twarzy. W efekcie jej skóra była poszarzała, zmęczona i brakowało jej witalności. Tina była w kompletnej rozsypce. Jednak, jako że miała doświadczenie w branży beauty, wiedziała po jakie składniki sięgnąć, by poprawić wygląd cery. Postanowiła - dosłownie - wziąć sprawy we własne ręce!

         Pracę nad marką zaczęła od mieszania surowych składników kremów, serum i olejków na własnym kuchennym stole. Wkrótce ujrzała efekty działania swoich mikstur (na start opracowała ich siedem), a rodzina i znajomi zaczęli testować jej autorskie wyroby i prosić o kosmetyki na konkretne problemy skórne. Z tego powodu za marką nie stała od początku całościowa koncepcja, nie było też flagowego składnika - produkty były tworzone w odpowiedzi na potrzeby bliskich.

 

Z kuchni do laboratorium

         Wieści o skuteczności mikstur Tiny zaczęły się roznosić i choć nie myślała na początku o stworzeniu własnej marki, zapytania od kosmetyczek i sprzedawców naprowadziły ją na tę drogę. Narodziła się potrzeba pomagania innym poprzez tworzenie skutecznych i bezpiecznych kosmetyków. Tak powstało Ecooking - duńska marka pielęgnacyjna, bogata w naturalne i organiczne składniki aktywne o wysokim stopniu efektywności.

         U jej bazy leży etyczność i transparentność, dlatego etykieta każdego z produktów bardzo dokładnie pokazuje, co znajduje się w jego wnętrzu. Produkty zostały opracowane tak, by  zapewnić widoczne rezultaty przy udziale maksymalnie dużej ilości naturalnych i organicznych surowców. Marka chce tworzyć produkty nieszkodliwe dla środowiska, a jednocześnie dostępne w przyjaznych cenach.

 

Poznaj Ecooking

         Marka Ecooking została wprowadzona do sprzedaży w 2015 roku. Kosmetyki są odpowiednie dla wszystkich - niezależnie od typu skóry, wieku czy płci. Dobiera się je do występującego problemu - i tak są, m.in. linia na zmarszczki, trądzik czy dla skory wrażliwej i zaczerwienionej. Filozofia Ecooking głosi, że każdy zasługuje na komfort, jaki zapewnia zdrowa i dobrze odżywiona skóra.

         Nie bez przyczyny nazwy kosmetyków są jasne i proste - krem na dzień jest tu kremem na dzień, a nie skomplikowaną esencją, której nie wiadomo kiedy i jak użyć. Na etykiecie łatwo znajdziesz informacje o pełnym składzie kosmetyku i o tym, jak działa. Marka chce byśmy mieli czas na radość z życia i cieszyli się piękną cerą, a nie tracili czas na rozszyfrowywanie marketingowych przekazów.

 

Czyste składy

         Ecooking używa wysokiej jakości składników, które wybierane są ze względu na ich wpływ na skórę. Firma stara się też utrzymać atrakcyjne ceny kosmetyków, bo Tina jest przekonana, że pielęgnacja ma być dostępnym luksusem.
         Opakowania produktów nadają się do recyklingu, a ich wypełnienie jest wykonane z kukurydzy, dlatego można je łatwo poddać recyklingowi wraz z wodą.

 

Składniki wykorzystywane w kosmetykach Ecooking to:

  • w 100% czyste, naturalne i organiczne oleje,
  • w 100% czyste olejki esencjonalne, wyciągi i ekstrakty zapachowe,
  • witaminy i minerały,
  • antyoksydanty,
  • łagodne składniki i systemy konserwujące.

Kosmetyki są w 100% wegańskie, choć pamiętaj, że w wybranych balsamach stosowanych jest wosk pszczeli.

         Produkty Ecooking są wielofunkcyjne. Możesz mieszać i łączyć eksperymentując podczas pielęgnacji. W naszych mediach społecznościowych podamy kilka przepisów na stosowanie ich w skutecznych duetach!

 

Poznaj produkty... 

Produkty powiązane