Strona główna  /  Lista porad  /  Działanie korektorów
 

Działanie korektorów

działanie korektorów

Działanie korektorów

Zastosowanie odpowiedniego korektora pomoże w zniwelowaniu niedoskonałości skóry bez konieczności nadkładania dużej ilości kosmetyków kolorowych. Odcień korektora dobiera się w zależności od problemu jaki chcemy zatuszować. Na rynku obecnych jest wiele form korektorów, a między innymi płynne, w sztyfcie, w musie i kamieniu. Dobór rodzaju korektor zależy od naszych upodobań i miejsca aplikacji.


Jakie zastosowanie ma korektor o zielonym odcieniu?
Korektor o odcieniu zielonym ma zadanie maskowanie zaczerwienienia na skórze. Świetnie sprawdza się w przypadku skóry naczyniowej z rumieniem i rozszerzonymi naczynkami oraz skóry podrażnionej.


Jakie zastosowanie ma korektor o żółtym odcieniu?
Korektor o żółtym odcieniu najlepiej zastosować na zasinienia wokół oczu.


Jakie zastosowanie ma korektor o różowym odcieniu?
Korektor o różowym odcieniu najlepiej sprawdzi się w przypadku skóry zmęczonej i pozbawionej blasku. Można go zastosować na okolice oczu, wtedy uzyskamy efekt wypoczętego wyglądu.


Czy zasadne jest stosowanie korektora pod oczy?
Oczywiście, nie należy aplikować na skórę pod oczami podkładu, który kładziemy na pozostałą część twarzy. Jest to w szczególności niekorzystne w przypadku stosowania podkładów matujących, które będą wysuszały okolice oka. Ponadto korektory mają specjalnie dobrane  składniki aktywne oraz ich stężenie, które nie powodują podrażnień oczu.

Zobacz również:

skóra atopowa | wosk pszczeli | farbowanie włosów

Produkty powiązane