Strona główna  /  Lista porad  /  DoTerra
 
doterra

DoTerra

„Misją doTERRA jest odkrywanie i rozwijanie najwyższej jakości terapeutycznych olejków eterycznych o najwyższej jakości i powiązanych z nimi naturalnych produktów wellness. Osiągamy to dzięki silnemu zespołowi naukowców wewnętrznych oraz wysoko wykwalifikowanym doradcom naukowym i medycznym. Pozostajemy również na czele postępu naukowego, współpracując z wybranymi instytucjami akademickimi, przemysłowymi i medycznymi.”

Jeśli kiedykolwiek zachwycił Cię zapach świeżych kwiatów, doświadczyłaś już aromatycznych właściwości olejków eterycznych. Te naturalnie występujące, lotne związki aromatyczne znajdują się w nasionach, korze, łodygach, korzeniach, kwiatach i innych częściach roślin. Mogą być zarówno piękne, jak i silnie pachnące. Olejki eteryczne nadają roślinom charakterystyczny zapach, olejki eteryczne chronią rośliny i odgrywają rolę w zapylaniu roślin. Oprócz ich nieodłącznych zalet dla roślin i pięknego zapachu, olejki eteryczne były od dawna używane do przygotowywania żywności, zabiegów kosmetycznych i praktyk zdrowotnych.

 

Historia marki

Marka doTerra powstała z misją dzielenia się ze światem ideą stosowania olejków eterycznych na poziomie terapeutycznym. Widząc niesamowite korzyści, jakie można uzyskać dzięki wykorzystaniu czystych olejków eterycznych, grupa profesjonalistów z branży zdrowotnej wraz z ekspertami biznesu,  postanowiła urzeczywistnić tę misję. Założyli markę o nazwie doTERRA, z łacińskiego „dar ziemi” 

Pierwszą przeszkodą do pokonania było jednak ustanowienie określonego standardu jakości w branży, która nigdy go nie miała. Założyciele doTERRA zaangażowali się w dostarczanie wyłącznie  najczystszych olejków eterycznych, aby każdy ich użytkownik miał pewność, że korzysta z produktów najwyższej jakości, aby wspierać zdrowie i dobre samopoczucie swoich bliskich. Zaangażowanie to doprowadziło do stworzenia nowego standardu jakości terapeutycznej: CPTG Certified Pure Therapeutic Grade®. Pierwsze 25 olejków pojedynczych i 10 mieszanek zostało wprowadzone do sprzedaży w kwietniu 2008 roku. Od tego momentu systematycznie pojawiają się nowe olejki, by jak najlepiej służyć rodzinom na całym świecie.

DoTerra współpracuje z rolnikami, botanikami i destylatorami w ponad 40 krajach, pozyskując surowiec z danej rośliny z miejsca jej naturalnego występowania i wspierając rodzimych rolników. Na przykład: kadzidło pochodzi z Omanu, Ylang ylang z Madagaskaru, Wintergreen z Nepalu,a Melisa z Bułgarii.

 

Dlaczego doTerra?

Wybierając doTERRA, wybierasz delikatnie i ostrożnie destylowane olejki eteryczne z roślin, które zostały zebrane w odpowiednim momencie przez doświadczonych hodowców z całego świata w celu uzyskania idealnego składu ekstraktu i jego skuteczności.

Każdy olejek eteryczny doTERRA jest również dokładnie testowany przy zachowaniu protokołu jakości CPTG Certified Pure Therapeutic Grade®. Doświadczeni użytkownicy olejków eterycznych natychmiast rozpoznają najwyższy standard jakości  bezpiecznych, czystych, naturalnie skutecznych olejków eterycznych doTERRA o jakości terapeutycznej.

Za prawidłową destylacją olejków eterycznych stoi nauka, pozyskanie najwyższej jakości surowca to prawdziwa sztuka. Destylatorzy doTerra nie tylko polegają na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale korzystają również z najnowocześniejszych technologii.