Strona główna  /  Lista porad  /  Dlaczego powinnaś stosować olejki?
 
dlaczego powinnaś stosować olejki?

Dlaczego powinnaś stosować olejki?

Oleje roślinne pomogą przywrócić Twojej skórze nawilżenie i blask!

Nasza skóra, największy organ ciała, jest główną barierą chroniącą nasze ciało przed środowiskiem. Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry zawiera strukturę lipidową, która jest kluczowa dla funkcjonowania tej tarczy ochronnej. Utrzymywanie nawilżenia zewnętrznych warstw skóry  jest niezwykle ważne, a suchość często wiąże się z pogorszeniem się naturalnych funkcji obronnych. Tutaj mogą pomóc oleje roślinne! Oleje roślinne wspierają barierę ochronną i umożliwiają skórze zatrzymanie wilgoci. Różne składniki olejków roślinnych mają różne role do odegrania we wspieraniu skóry, dlatego serum Beyond Organic Skincare zachowuje  równowagę różnych olejów.

Serum odmładzające Rejuvenating Serum  zawiera wysoki procent oleju z dzikiej róży, bogatego w prowitaminę A, którą organizm może przekształcić w retinol. Olej z dzikiej róży znany jest ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych oraz przeciwzapalnych i nie podrażnia skóry, co często zdarza się przy stosowaniu retinolu syntetycznego.

Rejuvenating Serum zawiera również olej z orzechów makadamia, który jest bardzo podobny w składzie do naturalnego sebum, jakie wytwarza Twoja skóra. Zawartość tego oleju pomaga produktowi wchłonąć się łatwo w skórę i pomaga zrównoważyć produkcję sebum. Serum zawiera również olej z  owoców rokitnika oraz jego nasion, które zawierają ponad 190 składników bioaktywnych! Kanadyjskie badanie przeprowadzone w 2012 roku z użyciem produktów do pielęgnacji twarzy na bazie rokitnika zwyczajnego, dało niesamowite wyniki wśród uczestników po 28 dniach. Wszyscy uczestnicy poczuli, że ich skóra jest bardziej nawilżona, a 91% zauważyła, że ich skóra wygląda młodziej.

Olej słonecznikowy działa naprawczo i  przeciwzapalnie. Oleje roślinne są bogate w przeciwutleniacze, które pomagają chronić skórę przed uszkodzeniami środowiskowymi. 

 

Dla każdego typu skóry


Produkty, które pomagają zrównoważyć produkcję sebum są świetne dla skóry mieszanej. Pomimo tego, że Rejuvenating Serum składa się  w 100 % z olejów, jego stosowanie jest  korzystne dla skóry skłonnej do trądziku, ponieważ jego działanie równoważące sebum w rzeczywistości powoduje, że skóra staje się mniej tłusta. Jeśli masz suchą skórę, zrobi to odwrotnie i sprawi, że będzie mniej sucha! Jego wyjątkowa formuła łatwo wnika w skórę i nie pozostawia uczucia tłustości

 

Jak stosować serum Rejuvenating?


Delikatnie wmasuj jedną do dwóch pompek serum po oczyszczeniu i tonizowaniu, rano i / lub wieczorem, w tym na okolice oczu, szyi i dekoltu. Serum odmładzające wnika głęboko w warstwy skóry, aby pomóc je przywrócić nawilżenie i chronić, pozostawiając skórę lśniącą, promienną i satynowo miękką, ale bez uczucia tłustości. Ma łagodny, uspokajający zapach pochodzący z organicznych olejków eterycznych.