Strona główna  /  Lista porad  /  Depilacja
 

Depilacja

depilacja

Depilacja

Depilacja jest terminem określającym usuwanie owłosienia. Istnieje wiele sposobów redukcji niechcianego owłosienia, ale nie każdy rodzaj jest odpowiedni dla wszystkich. Przy wyborze sposobu depilacji należy wziąć pod uwagę wrażliwość skóry, jak również obszar depilacji i grubość włosów.


Czym się różni depilacja od epilacji?
Depilacja pozwala na usunięcie niechcianego owłosienia na krótki czas, natomiast epilacja jest metodą trwałego usuwania owłosienia.


Który laser do depilacji jest najskuteczniejszy?
Za najskuteczniejsze w przypadku depilacji uznaje się lasery diodowe.  W przypadku tego typu laserów odrastanie włosów zmniejsza się o ponad 90%.

Kiedy jest najodpowiedniejszy moment na przeprowadzenie depilacji laserowej?
Najodpowiedniejszą porą roku na rozpoczęcie depilacji laserowej jest jesień, ponieważ podczas wykonywania tego typu zabiegów należy unikać promieniowania słonecznego. Rozpoczęcie depilacji w tym okresie zagwarantuje Nam również możliwość wykonania całej seri zabiegów przed rozpoczęciem lata.

Jak przygotować skórę do depilacji laserowej?
Przygotowanie skóry do depilacji laserowej jest uzależnione od rodzaju zastosowanego lasera. W większości przypadków należy ogolić włosy przed zabiegiem. Nie powinno się stosować się depilatora oraz wykonywać wosku. Nie należy również wykonywać silnego złuszczania oraz korzystać z solarium. Nie wskazane jest również stosowanie samoopalaczy.

Jak zapobiegać wrastaniu włosów po goleniu?
Sposobem na uniknięcie wrastania włosów po goleniu jest regularne wykonywanie złuszczania. Należy przynajmniej raz w tygodniu wykonać dokładny peeling. Najlepiej wybierać peelingi granulowe drobno lub gruboziarniste. Systematyczne usuwanie zrogowaciałego naskórka  umożliwi łatwiejsze wyrastanie włosów na powierzchnie skóry.

Zobacz również:

najlepszy krem pod oczy | olej z pestek moreli | trądzik pospolity