Strona główna  /  Lista porad  /  Akupunktura Kosmetologiczna
 
akupunktura kosmetologiczna

Akupunktura Kosmetologiczna

Akupunktura twarzy to biologiczny liftnig, działa ogólnoustrojowo a efekty widać na twarzy i czuć w samopoczuciu. Dodaje energii, pobudza witalność, odmładza.

Akupunktura kosmetologiczna, praktykowana Na Dalekim Wschodzie od tysięcy lat, zgodnie z nowoczesną terminologią zasługuje na miano (prawdopodobnie) pierwszego „liftingu”. Wiadomo bowiem, że już w czasach dynastii Song (960-1279 n.e.), korzystały z niej kochanki cesarza, które chciały zapewnić sobie niegasnące piękno i młodzieńczy wygląd. 

Techniki nowoczesnej akupunktury rozwinęły się w Pekinie. Lekarze, którzy stosowali akupunkturę w leczeniu pacjentów z paraliżem twarzy zauważyli, że oprócz poprawy zdrowia, poprawia się również stan skóry chorych. Odnotowano widoczne rezultaty kosmetyczne w postaci zdrowszej cery, wyrównania głębokich i zniknięcia drobnych zmarszczek.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka alternatywnych metod dbania o zdrowie, a kuracje nieinwazyjne o działaniu holistycznym, zyskują na popularności. Akupunktura kosmetologiczna staje się kolejnym trendem na świecie, ponieważ bez udziału skalpela, iniekcji, wypełniaczy poprawia zdrowie i witalność skóry, a także zapewnia młody wygląd. Zabiegi są niezwykle popularne zwłaszcza wśród gwiazd Hollywood i zamożnych mieszkańców dużych miast, takich jak Nowy Jork i Los Angeles.

Zabiegi akupunktury kosmetologicznej polegają na wbijaniu cienkich igieł w różne obszary twarzy, tak, aby pobudzić proces odnawiania komórek skóry.  Akupunktura stymuluje przepływ energii życiowej (Chi) w meridianach (kanałach energetycznych w organizmie), a także poprawia dotlenienie tkanek, przez co zwiększa ukrwienie twarzy. Lepiej ukrwiona twarz wykazuje wzmożoną produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra jest ożywiona, a komórki skóry szybciej się regenerują i oczyszczają z toksyn.  

Akupunktura wzmacnia strukturę skóry twarzy i poprawia elastyczność, przyspiesza proces regeneracji i spowalnia jej proces starzenia. Zabiegi powodują, że woda z głębszych warstw skóry przemieszcza się od wewnątrz w kierunku powierzchni, dzięki czemu zmarszczki stają się mniej wyraźne, wypełnione substancjami pochodzącymi jedynie z naturalnych, wewnętrznych rezerw organizmu. Zabiegi akupunktury relaksują i stanowią naturalną, bezpieczną alternatywę dla medycyny estetycznej, bez zmiany mimiki, zniekształceń czy skutków ubocznych.

Zapisy: porady@warsztatpiekna.pl lub 606 562 520