Strona główna  /  Producenci  /  Less  /  Glinka do mycia twarzy
 
Bestseller

GLINKA DO MYCIA TWARZY

MOROCCAN WASHING CLAY


Producent: Less
Kod produktu: LE01
Pojemność: 1kg
124.00 zł
PRODUKT CHWILOWO NIEDOSTĘPNY
Powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępny
 
 

"Jednym z głównych czynników przyczyniających się do starzenia się skóry jest nadmierne stosowanie produktów kosmetycznych. Nierzadko zdarza się, że firmy kosmetyczne, nawet te "minimalistyczne", sprzedają 40 lub więcej różnych produktów do pielęgnacji skóry. Wierzymy w "mniej", a nie "więcej". Nasza pielęgnacja skóry jest wynikiem zbiorowej obsesji, która upraszcza jej podstawowe składniki i usuwa wszelkie zabiegi, produkty i składniki, które są niepotrzebne. W rezultacie stworzyliśmy linię składającą się z zaledwie 3 produktów do pielęgnacji skóry: glinka do mycia, olejek do pielęgnacji skóry suchej i olejek do pielęgnacji skóry tłustej."

 

1 kg drobno zmielonej marokańskiej gliny myjącej. Ghassoul to tysiącletnia glina, która znajduje się tylko w marokańskich górach Atlas i posiada specjalne właściwości oczyszczające. Zmieszana z wodą, po nałożeniu na skórę wiąże brud, nadmiar sebum oraz  innych zanieczyszczeń i rozpuszcza je, nie niszcząc ochronnego płaszcza skóry. Ponieważ Ghassoul nie zawiera żadnych środków powierzchniowo czynnych, jest najłagodniejszym sposobem oczyszczania poza użyciem czystej wody. W Less stosujemy tylko najwyższej jakości glinkę Ghassoul.

 

Sposób użycia:


Dwa do trzech razy w tygodniu wypełnij płytką miskę dwiema miarkami ghassoul i dodaj cztery miarki ciepłej wody. Bez mieszania, pozwól glince moczyć się i schładzać przez około 3 minuty. Powstałą mieszankę, rozprowadź na oczyszczonej, mokrej skórze, omijając oczy i usta. Po chwili lub po kilku minutach ostrożnie spłucz. Glinka pozostawiona na kilka minut na skórze, zadziała jak naturalna maseczka odżywczo - nawilżająca ( bez konserwantów, zapachów, barwników).

Moroccan Lava (Washing) Clay

Less jest purystyczną, wielokrotnie nagradzaną niemiecką marką wyrafinowanych, organicznych produktów do pielęgnacji skóry.  Wartości przyświecające Less to: obiektywność, naturalność i wynikająca z tego redukcja do tego, co niezbędne. Czytaj więcej....