Chcesz porozmawiać? Zadzwoń!

Realizacja zamówień
tel. 692 254 344

Osobisty konsultant
tel. 606 562 520

Strona główna  /  Lista porad  /  Purite
 
purite

Purite

Purite to polska marka z bezkompromisowym podejściem do współczesnych kosmetyków naturalnych. Przyświecają jej 3 zasady: 100% składników roślinnych i mineralnych, działanie terapeutyczne przed pielęgnacyjnym oraz ekologia, która zaczyna się od nich samych.

Terapia skóry

Wszystkie produkty Purite oprócz działania pielęgnacyjnego, mają moc terapeutyczną. Produkty marki to unikalne receptury, skomponowane są tak, by nieść ulgę i pomoc oraz przywracać optymalny, zdrowy stan skórze. Purite wykorzystuje moc ziół, minerałów, olejów roślinnych oraz najwyższej klasy olejków eterycznych - nie potrzeba nic więcej, żeby zadbać o skórę, nawet tę z problemami. Każdy produkt Purite, począwszy od mydeł, dezodorantów przez kremy, eliksiry, masła aż po olea – działa terapeutycznie.

Filozofia eliminacji.

Pierwszym krokiem ku naturalnej terapii jest eliminacja substancji szkodliwych, których pełno jest w chemicznych środkach czystości, jedzeniu i popularnych kosmetykach. Purite wykorzystuje tylko naturalne składniki, co pozwala ograniczyć wpływ substancji chorobotwórczych na organizm. Wszystko, co nakładamy na skórę, przenika przez nią i wchłania się do krwioobiegu w rekordowym tempie 28 sekund. W przypadku skóry popękanej lub przesuszonej czas ten znacznie się skraca. Kosmetyki Purite są bezpieczne nie tylko dla skóry ale też dla całego organizmu.

Hydrolaty i maceraty.

W laboratorium Purite powstają hydrolaty i maceraty które są bazą do tworzenia kosmetyków. Hydrolaty, niczym woda życia pełne są czynnych substancji: hormonów i enzymów roślinnych, witamin i minerałów. Maceraty z kolei to olejowe wyciągi z roślin, pełne bioaktywnych składników, które łagodzą objawy chorobowe, przyspieszają gojenie i regenerują. Hydrolaty i maceraty doskonale zastępują wodę, która nie ma żadnego terapeutycznego działania w kosmetykach.

Olea – kosmetyki do zadań specjalnych.

Oleum to flagowy produkt marki – jest to rodzaj maści, która łączy lecznicze właściwości ziół pozyskiwanych z ekologicznych upraw z delikatnością i pielęgnacją naturalnych maseł i olejów.


Niewielkie partie

Produkty Purite powstają w niewielkim laboratorium przy użyciu nowoczesnych metod produkcji. Proces powstawania kosmetyków Purite wymaga czasu, precyzji i uwagi, dlatego są one produkowane na małą skalę z wielką dbałością o jakość.

Ekologia

Marka Purite buduje świadomość ekologiczną używając biodegradowalnych opakowań, prowadząc recykling, odzyskując wodę z produkcji hydrolatów. Wszystkie produkty Purite są wolne od pestycydów, sztucznych nawozów ani barwników. Używane przez markę rośliny i oleje pochodzą z jej własnych lub certyfikowanych upraw.