Strona główna  /  Lista porad  /  Pielęgnacja twojej skóry pod opieką profesjonalisty
 
pielęgnacja twojej skóry pod opieką profesjonalisty

Pielęgnacja twojej skóry pod opieką profesjonalisty

Moja propozycja w zakresie pielęgnacji funkcjonalnej to terapie łączone, zapewniające witalność i dobrą kondycję skórze, niezależnie od wieku i punktu wyjścia.


Z pielęgnacją skóry zawodowo związana jestem od 1994 roku, mając ciągły kontakt z klientkami, widzę jak problemy skórne na przestrzeni tego czasu bardzo się zmieniły. Ciągły stres, brak czasu dla siebie, niewłaściwa dieta, nadmiar nakładanych na skórę kosmetyków, zanieczyszczenie środowiska powodują, że nie radzimy sobie ze swoją skórą. Skórę mamy jedną na całe życie, dlatego tak istotna jest właściwa pielęgnacja. Podstawa to właściwe „czytanie” sygnałów jakie nam skóra wysyła, rozpoznanie jej potrzeb i odpowiedni dobór kosmetyków i technik profesjonalnych. Niby proste i oczywiste, ale niestety sprawia to dużo trudności i piętrzy problemy pielęgnacyjne. Osobiście jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do organizmu człowieka, dlatego z dużym zaangażowaniem dokształcam się w zakresie pielęgnacji funkcjonalnej, aby mieć, jak najszersze podejście do dbania o ciało.

Czym dla mnie jest pielęgnacja funkcjonalna? Na skórę nie można patrzeć  jak na organ oderwany od pozostałych narządów naszego organizmu. Skóra jest największym organem naszego ciała, pełni istotne funkcje i mamy ją jedną na całe życie. Dlatego pielęgnacja powinna dotyczyć nie tylko podstawowych czynności higienicznych, ale również wysublimowanych metod, które będą ją wzmacniać. Skóra w dzisiejszych czasach potrzebuje wsparcia na wielu poziomach. Punktem wyjścia jest wiek i jej aktualny stan. Wiek, ponieważ inaczej podejdziemy do skóry dwudziestolatki, trzydziestolatki, gdzie siły witalne organizmu są jeszcze na tyle mocne, że nie musimy działać zbyt intensywnie, a inaczej do skóry kobiety dojrzałej, gdzie metabolizm jest już znacznie słabszy. Skóra wraz z wiekiem potrzebuje wzajemnie uzupełniających się bodźców, które będą stymulować ją do odnowy. Myśląc o skórze, nie da się pominąć układu limfatycznego, naczyń krwionośnych, kondycji mięśni i tkanki podskórnej. Uwzględniając te obszary, zapewniamy naszej skórze pielęgnację funkcjonalną, dobraną odpowiednio do jej potrzeb w danym momencie.

Moja propozycja w zakresie pielęgnacji funkcjonalnej to terapie łączone, zapewniające witalność i dobrą kondycję skórze, niezależnie od wieku i punktu wyjścia. Anna Grela


Dobór indywidualnej pielęgnacji domowej – wspólne opracowanie codziennej rutyny pielęgnacyjnej, która będzie wypadkową Twojego stylu życia i potrzeb skóry.

 • Konsultacja dotycząca pielegnacji skóry ( domowa rutyna pielęgnacyjna, pielęgnacja profesjonalna). Koszt: 200 zł, czas 1h

Każda skóra ma swoją historię, każda wymaga indywidualnego podejścia. Właściwa pielęgnacja to świadoma obserwacja siebie i swojej cery, zrozumienie tego, co jej szkodzi, a co ją wzmacnia. Pielęgnacja skóry to nie tylko jeden krem, to odpowiednia rutyna pielęgnacyjna dobrana do potrzeb, odpowiednia dieta, styl życia. Podczas indywidualnej konsultacji wspólnie przejdziemy przez historię Twojej skóry i zaplanujemy program pielęgnacyjny w ujęciu holistycznym. Termin ustalamy indywidualnie.

 • Praktyczna nauka codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Koszt: 450 zł, czas 2,5h

To, jak pielęgnujesz swoją skórę na co dzień jest najważniejsze. Właściwa pielęgnacja to: prawidłowe oczyszczanie, automasaż, odpowiednie produkty stymulujące skórę do odnowy, właściwe nawilżanie i ochrona. Podczas indywidualnych warsztatów z pielęgnacji skóry wspólnie przejdziemy przez historię Twojej skóry, zaplanujemy program pielęgnacyjny w ujęciu holistycznym, nauczysz się automasażu twarzy i przejdziesz przez wszystkie etapy codziennej pielęgnacji w oparciu o produkty z naszego sklepu. Poznasz zasady właściwego doboru produktów kosmetycznych. Spojrzysz na swoją skórę inaczej, nauczysz się rozpoznawać jej potrzeby i zmienisz podejście do zakupów kosmetycznych. Termin ustalamy indywidualnie. 

 • Nauka automasażu twarzy, manualnego i narzędziem ( roller, kamienna płytka). Koszt: nauka masażu 250 PLN, narzędzia 50 PLN za sztukę, czas 1h

Prawidłowo i regularnie wykonywany automasaż twarzy potrafi w widoczny sposób odmłodzić skórę. Działa na mięśnie rozluźniając je oraz na skórę pobudzając krążenie. Skóra i mięśnie są lepiej ukrwione, dotlenione, odżywione, a składniki aktywne z kosmetyków pielęgnacyjnych skuteczniej działają. Odpowiednio dobrana do potrzeb skóry technika masażu, znacząco niweluje zastoje limfatyczne, które są przyczyną powstawania obrzęków na twarzy i wokół oczu czy bolących guzów na brodzie przed miesiączką. To również doskonała metoda gimnastyki naczyń krwionośnych na twarzy, dla skór wrażliwych. Regularne i delikatne rozgrzewanie tkanek głębokich stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, co znacząco poprawia jędrność i gęstość. Wykonany zgodnie ze sztuką automasaż to doskonała naturalna terapia - stymulowanie skóry do odnowy i wsparcie w rewitalizacji. Termin ustalamy indywidualnie.

 

Zabiegi stymulujące skórę do odnowy – uwzględniając stan i potrzeby skóry (trądzik, przebarwienia, odwodnienie, brak elastyczności i jędrności, powierzchowne zmarszczki) dobieram zabiegi, które są oparte na złuszczaniu naskórka i dostarczeniu skórze antyoksydantów. Mamy do wyboru kilka zabiegów (między innymi na bazie kwasów – migdałowy, azulainowy, mlekowy, ferulowy, oraz retinolu), które bez wywoływania stanów zapalnych poprawiają kondycję skóry.

 • Zabiegi pielęgnacyjne dla skór młodych. Koszt 230 PLN, czas 1h
 • Zabiegi rewitalizujące skórę dojrzałą. Koszt 280/350 PLN, czas 1h

 

Terapie manualne poprawiające wygląd twarzy, działają odmładzająco na skórę ponieważ poprawiają mikrokrążenie, dotlenienie i odżywienie tkanek. Uruchamiają proces detoksykacji i pobudzają komórki skóry do odnowy. Obserwując jaki wpływ na nasze twarze ma przewlekły stres, napięcia mięśniowe, zastoje limfatyczne, to co dzieje się z ciałem wraz z wiekiem, nie sposób pominąć w pielęgnacji funkcjonalnej masaży i innych technik manualnych. Ponieważ moje główne działania koncentrują się na skórze twarzy, wybieram takie techniki, które mają przełożenie na całe ciało i organizm.

 •  KASSAJI masaż twarzy. Koszt: 200 PLN, czas 1h

Kassaji to rodzaj drenażu limfatycznego twarzy, który wykonywany jest narzędziem. Masaż jest inspirowany zabiegiem uzdrawiającym Gua Sha, wywodzącym się z ludowej medycyny chińskiej.  Wersja japońska masażu, jest zmodyfikowana i rozbudowana, różnica jest również w kamieniu, z którego wykonane jest narzędzie. W klasycznym Gua Sha do masażu używa się jadeitowych płytek, natomiast Kassaji wykonuje się ręcznie szlifowanym kamieniem wulkanicznym – bazaltem.

Masaż limfatyczny wykonuje się na twarzy, szyi oraz głowie, jest łagodnym w odczuciach zabiegiem, który głęboko wpływa na cały organizm. Ruchy odbywają się zgodnie z przepływem limfy w układzie limfatycznym i krwi w układzie żylnym. Fizjologiczny przepływ chłonki wymaga wolnego, lecz stanowczego tempa masażu, unikając nadmiernego rozgrzania tkanek. Podczas masażu skóra „zaczyna pracować”, co w efekcie aktywuje pobudzenie krążenia zarówno limfatycznego jak i w układzie żylnym, detoksykację tkanek, usunięcie obrzęków i zastojów limfatycznych. Zwiększony dopływ krwi tętniczej do masowanych obszarów, powoduje lepsze dotlenienie, odżywienie tkanek. Górne warstwy skóry pobudzone są do odnowy, wzmocniona jest elastyczność skóry i mięśni. Masaż w odczuciach osób masowanych jest delikatny i relaksacyjny, natomiast efekty uzyskane są zaskakująco „mocne”. Polecam go szczególnie osobom z obrzękami na twarzy oraz wokół oczu, przy opadającym owalu, jako rekonwalescencję po chorobach zatok. Bardzo dobrze sprawdza się również u osób z wrażliwą skórą, stale zaróżowioną. Po masażu skóra jest rozjaśniona i blada.

Bezpośrednio po zabiegu, skóra pracuje, może na zmianę robić się zaróżowiona i blada. Oczekiwany efekt jest na drugi dzień.

Zabieg można wykonywać w serii jak również jednorazowo. Bardzo dobrze sprawdza się jako zabieg bankietowy, czyli wykonywany dzień przed ważnym wyjściem, kiedy chcemy wyjątkowo ładnie wyglądać.

Zalety masażu KASSAJI:

 • pobudzenie pracy narządów wewnętrznych, poprawa owalu i rysów twarzy, poprawa struktury skóry, poprawa drożności zatok i jakości oddechu.
 
 • Chiński masaż twarzy i dekoltu. Koszt: 200PLN, czas 1h

Napięcia pod wpływem stresu i emocji w mięśniach na twarzy, działają destrukcyjnie na całą skórę tej okolicy. Powodują blokady energetyczne, niedotlenienie i niedożywienie tkanek, spowolnienie procesów metabolicznych w tym obszarze, załamania ma skórze, które odbieramy jako zmarszczki. Chiński masaż twarzy i dekoltu działa na wszystkie obszary starzenia się skóry, na mięśnie, na skórę właściwą oraz naskórek. Pobudza metabolizm, poprawia dotlenienie, odżywienie i ukrwienie, gimnastykuje mięśnie, stymuluje do odnowy. Skóra odzyskuje swoją witalność, ma ładny kolor, staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Po serii masaży, twarz ma łagodny wyraz, bez napięć, bez zmarszczek.

Zalety Chińskiego Masażu twarzy i dekoltu:

 • Porusza i stymuluje krew i Qi w słabo odżywionej tkance, przywraca witalność skórze;
 • Poprawia przepływ limfy, redukuje obrzęki, wyprowadza toksyny;
 • Intensywnie stymuluje skórę i tkankę podskórną do odnowy;
 • Stymuluje produkcje kolagenu;
 • Pozwala na pracę z głębokimi zmarszczkami;

Masaż polecam w zależności od stanu skóry na twarzy, szyi i dekolcie, napięć i poziomu stresu u danej osoby:

 • cyklicznie, celem rewitalizacji skóry, raz na 2 tygodnie, raz w miesiącu;
 • serię 10 zabiegów celem odmłodzenia. 

W szczególnych przypadkach masaż twarzy poprzedzamy masażem karku, też bańkami.

 •  Refleksologia twarzy

Refleksologia ( refleksoterapia) twarzy to technika manualna, która łączy w sobie terapię ogólnoustrojową i postępowanie kosmetyczno – estetyczne. Wykorzystuje zjawisko łuku odruchowego w układzie nerwowym, jej działanie można zauważyć i zmierzyć, co w wielu krajach przyczynia się do traktowania jej jako nauki medycznej (Francja, Niemcy). Podczas zabiegu stymulujemy pięć układów w organizmie człowieka: nerwowy, krwionośny, limfatyczny, hormonalny i energetyczny. Za pomocą bodźców mechanicznych (ucisku, masażu palcami) stymulujemy receptory skóry twarzy i mózgoczaszki, które poprzez obwodowy układ nerwowy korespondują z odpowiednimi ośrodkami mózgu, odpowiedzialnymi za analizę bodźców i przygotowanie odpowiedzi. Ponieważ organizm człowieka, zawsze dąży do równowagi wewnętrznej, odpowiednie stymulowanie, ułatwia osiągnięcie tej równowagi. Jako pierwszy zawsze reaguje układ nerwowy, potem dopiero kolejne wymienione wcześniej.

Liczne obserwacje wykazały, że refleksologia twarzy wpływa na czynności układu limbicznego, czego nie wykazuje refleksologia stóp czy rąk. Układ limbiczny odbiera emocje i warunkuje odpowiedź na nie. Negatywne emocje, przewlekły stres powodują napięcia w ciele. Jeśli są to krótkie „flesze” a organizm jest wydolny i radzi sobie z nimi to nie pozostawia to trwałych zmian, jeśli stres jest przewlekły to powstają napięcia i blokady, które utrwalając się powodują miedzy innymi przedwczesne powstawanie zmarszczek na twarzy. Dzieje się to na poziomie mięśni oraz skóry, ponieważ napięcia blokują mikrokrążenie  w skórze.  

Działanie ogólnoustrojowe refleksoterapii twarzy
Terapia twarzy wprowadza organizm w stan równowagi wewnętrznej czyli homeostazy, co sprawia, że ciało samo uruchamia procesy regulacji i regeneracji. Pobudza mechanizmy detoksykacji i oczyszczania organizmu, pobudza przemiany metaboliczne. Polepsza cyrkulację krwi i limfy, czyli odżywienie i lepszą detoksykację tkanek.

 • Przywraca witalność skórze twarzy, poprawia napięcie, sprawia, że jest bardziej elastyczna i sprężysta. Poprawia lokalne krążenie krwi i limfy a tym samym zmniejsza tendencję do opuchlizny twarzy i tzw. worków pod oczami. Wygładza i spłyca zmarszczki. Pobudzając mapy twarzy przywracamy jej naturalny koloryt, zdrowy blask i witalność.
 • Zaburzone z różnych przyczyn przewodnictwo bodźców nerwowych powoduje, że mięśnie twarzy tracą jędrność a bezpośrednio połączona z nimi skóra marszczy się i zaczyna zwisać. Specjalne techniki pracy na mięśniach twarzy pobudzają komunikację nerwową. Mięśnie otrzymują właściwą stymulację a dzięki temu poprawia się również napięcie i jędrność skóry. Zapobiegamy w ten sposób powstawaniu nowych zmarszczek i wygładzamy już istniejące. Przywracamy naturalny owal twarzy, masaż działa odmładzająco i liftingująco.
 • Działanie refleksologii polega na odruchowym pobudzaniu narządów wewnętrznych człowieka. Dzięki temu pracują one sprawniej i wydajniej. Polepsza się wzajemna komunikacja między nimi. Sesje refleksologiczne mają na celu przywrócenie równowagi wewnętrznej czyli homeostazy organizmu. Stan naszych narządów to też stan naszej twarzy, to jej wygląd! Pojawianie się m.in. zmarszczek i ich charakter zależne są od kondycji naszego organizmu, od poszczególnych jego funkcji. Zatem odruchowa stymulacja narządów wewnętrznych przekłada się na zasadzie sprzężenia zwrotnego na terapię przeciwzmarszczkową.
 • Związek pomiędzy stanem naszej skóry a stresem został udowodniony przez naukowców. Psycho-dermatologia to nowa dziedzina, która bada te zależności. W gabinetach dermatologów padają pytania natury psychologicznej a jedną z metod terapeutycznych zalecanych pacjentom dermatologicznym jest obecnie relaksacja! Zabieg refleksologii twarzy głęboko relaksuje a doznania, które występują w trakcie takiego odprężenia nie są porównywalne z żadnym innym masażem twarzy czy ciała! To specyficzna praca w bezpośredniej bliskości ośrodków kory mózgowej zapewnia stan niezwykłej błogości, rozluźnienia, “odpływania” i zapomnienia. Tylko podczas zabiegu refleksologii twarzy terapeuta ma “dostęp” do ciała migdałowatego mózgu odpowiedzialnego za nasze uporządkowanie emocjonalne i nastrój, za radzenie sobie ze stresem. 
 • Praca na punktach nerwowo-naczyniowych twarzy to praca na meridianach czyli kanałach energetycznych. Tradycyjna Medycyna Chińska zakłada, że zaburzenia energetyczne w meridianach są główną przyczyną początkowo niewielkich dolegliwości a potem schorzeń ostrych czy przewlekłych. Ważne jest zatem by zaburzenia energetyczne rozpoznawać i poddawać terapii. Refleksologia twarzy pobudza przepływ energii przez organizm człowieka, usuwa jej bloki i zastoje, i w ten sposób zapobiega rozwojowi dolegliwości na poziomie energetycznym.

Przeciwwskazania do refleksoterapii:

 • ostre bóle -  migrena, ucho, ząb, kolka nerkowa, gardło;
 • do 3 miesięcy od operacji ( zatoki, usunięcie zęba, nowotwory mózgu i w obrębie głowy);
 • gorączka, stany podgorączkowe, symptomy przeziębienia i grypy;
 • podczas radioterapii i chemioterapii.

Ważne informacje

Zabiegi trwają od 35 do 45 minut. W tym czasie uzyskamy najlepszą stymulację ośrodków mózgowych. Refleksologia to masaż leczniczy, wywołujący szereg łańcuchowych reakcji biochemicznych w naszych organizmach. Ogólne poczucie rozbicia i zmęczenia to typowe objawy po terapii twarzy.

Terapia refleksologiczna twarzy odbywa się w sesjach, na które składa się od 12 do 15 zabiegów, w odstępach jednotygodniowych, dwa razy do roku. W przypadku terapii ant-aging spotkania mogą odbywać się 2 razy w tygodniu, przez okres 7 do 10 tygodni.

Refleksologia to styl życia, stąd rekomendacja aby na stałe wpisać zabiegi terapeutyczne w grafik zajęć prozdrowotnych.

*Tekst o refleksologii twarzy opracowany na podstawie materiałów udostępnionych przez Międzynarodowy Instytut Refleksologii Twarzy MIRT.

Na wszystkie usługi obowiązują zapisy, termin ustalamy indywidualnie.

Dane kontaktowe:  Tel. 606 562 520, porady@warsztatpiekna.pl

Warsztat Piękna, Warszawa ul. Ogrodowa 8

 

 

 

 

Produkty powiązane