Chcesz porozmawiać? Zadzwoń!

Realizacja zamówień
tel. 692 254 344

Osobisty konsultant
tel. 606 562 520

Strona główna  /  Lista porad  /  Fakty dotyczące perfum naturalnych
 
fakty dotyczące perfum naturalnych

Fakty dotyczące perfum naturalnych

Zapachy naturalne o wiele lepiej dostosowują się do skóry i większym stopniu łączą się z jej naturalnym zapachem niż perfumy konwencjonalne.

Siła czterech żywiołów:

Cedre: (Ziemia) wrażliwość i siła

Vanille: (Woda) ciekawość i wytrwałość

Patchouli: (Ogień) miłość i spokój

Santal: (Powietrze) transformacja


 

Różnice między perfumami naturalnymi, a syntetycznymi:


  • Wpływa na zdrowie – naturalne perfumy wspierają nasz organizm, poprzez działanie aromaterapeutyczne. Natomiast w perfumach konwencjonalnych 95% to syntetyczne, ropopochodne związki chemiczne. Są to przede wszystkim ftalany, pochodne benzenu, aldehydy i wiele innych, toksycznych substancji, które poza częstymi reakcjami alergicznymi, mogą wywoływać raka, choroby ośrodkowego układu nerwowego, choroby wrodzone, rozregulowują układ hormonalny, działaja toksycznie na organizm i szkodliwie na skórę.
 
  • Projekcja, czyli odległość na którą zapach jest wyczuwany po aplikacji na skórę. Naturalne perfumy są bardziej „przyskórne”, nie zostawiają za sobą tzw. ogona i nie narzucają się naszemu otoczeniu.
 
  • Zapach naturalny jest głęboki, naturalny, uzdrawiający. Syntetyczny, natomiast jest płaski i męczący. Zapachy naturalne są również bardziej klasyczne ze względu na ograniczone możliwości, jakie dają naturalne esencje. Naturalnych esencji mamy do kilkuset, natomiast chemicznych substancji istnieje potencjalnie nieskończona ilość. Z drugiej jednak strony istnieje podejście, które mówi, że ograniczona ilość naturalnych esencji, jaką dysponujemy, zmusza do kreatywności i prawdziwie oryginalnych rozwiązań w tworzeniu zapachów.
 
  • Składniki - naturalne perfumy wykorzystują bądź oryginalne esencje (olejki i absoluty), bądź tworzone w laboratorium naturalne kompozycje zapachowe imitujące naturalne esencje. Perfumy drogeryjne najczęściej wykorzystują niedrogie w porównaniu z naturalnymi esencjami syntetyczne kompozycje zapachowe. W przypadku perfum bardzo wysokiej klasy składniki są mieszane, oprócz „chemii” zawierą pewne ilości naturalnych esencji bardzo wysokiej jakości.
 
  • Rozwijanie się zapachu na skórze. Zapachy naturalne o wiele lepiej dostosowują się do skóry i większym stopniu łączą się z jej naturalnym zapachem niż perfumy drogeryjne. Naturalne esencje potrafią zmieniać się niemal nie do poznania w kontakcie ze skórą. Dlatego podział zapachów naturalnych na damskie i męskie jest bezcelowy – składniki po prostu stają się na danej skórze bardziej „męskie” lub „damskie”. Na każdym pchną inaczej.
 
  • Trwałość perfum naturalnych zależy od składników wykorzystanych w formule. Niektóre składniki charakteryzuje nadzwyczajna wręcz trwałość, a ponadto posiadają one właściwości wzmacniające i utrwalające pozostałe składniki. Jednym z najlepszych naturalnych „utrwalaczy” jest olejek z drzewa sandałowego i dlatego przynajmniej niewielka jego ilość znajduje się w każdym z zapachów Honorine. Ponadto formuły zapachów Honorine są tak opracowane, by każdy zapach trwał jak najdłużej i w tym celu bazują one na esencjach, które posiadają wspomniane właściwości utrwalające  tzn. każdy zapach posiada taki składnik jako bazowy: paczula, cedr, drzewo sandałowe, wanilia.

Produkty powiązane