Chcesz porozmawiać? Zadzwoń!

Realizacja zamówień
tel. 692 254 344

Osobisty konsultant
tel. 606 562 520

Strona główna  /  Lista porad  /  3.Umiar to podstawa
 

3.Umiar to podstawa

3.umiar to podstawa

3.Umiar to podstawa

Pielęgnacja funkcjonalna to nasz autorski program, który będzie dla Ciebie drogowskazem w wypracowaniu swoich  zdrowych, codziennych nawyków w pielęgnacji skóry i nie tylko…


Nadmiar kosmetyków i niewłaściwa pielęgnacja osłabiają kondycję skóry.  Zaburzają jej naturalne procesy fizjologiczne, co doprowadza do nadwrażliwości.

 

W pielęgnacji należy zachować umiar. Im mniej tym lepiej i zdrowiej. Obecnie wiele kosmetyków jest wielofunkcyjnych, zatem można spokojnie ograniczyć ich ilość. Ważna  jest też jakość kosmetyków.

Zastanów się co robisz ze swoją skórą codziennie, czym i jak ją myjesz, jak nawilżasz, czy pozbawiasz ją oddychania poprzez maskę jaką tworzy na skórze makijaż? Czy często masz wrażenie, że jest szara, zmęczona i nadwrażliwa? Cała półka zastawiona kosmetykami a Ty wciąż szukasz idealnego? Używając zbyt dużo kosmetyków, albo nie właściwych dla swojej skóry, możesz wywołać suchość, rumień, trądzik, przebarwienia, opryszczkę. Używając zbyt agresywnych kosmetyków lub za dużo możesz spowodować alergie. 

Właściwie dobrana pielęgnacja może ograniczyć się do paru produktów, które będą wzajemnie uzupełniały się i wzajemnie wzmacniały swoje działanie, tak aby Twoja skóra była promienna i zdrowa.  Ważna jest nie tylko synergia składników aktywnych ale też produktów pielęgnacyjnych, których używasz na co dzień.

Czytaj dalej...

Zobacz również:

farbowanie włosów | resweratrol | skóra atopowa